Modernizace výpočetních schopností je klíčem k provozování transformačních úloh a umělé inteligence

V dnešním rychle se vyvíjejícím digitálním firemním prostředí jsou úlohy stále častěji založeny na umělé inteligenci (AI) a technologiích strojového učení a Deep learning. Někteří z vašich zákazníků možná zvažují hodnotu takových transformačních úloh a chtějí zrychlit své podnikání – a vy jste v ideální pozici poradce.

 

Uskutečnění transformace informačních technologií je nezbytné k podpoře úloh AI, které jsou náročné na výkon a často klíčové, a vyžaduje výrazný posun v možnostech výpočetních zdrojů. Jak jsou však organizace připraveny začít implementovat tyto transformační úlohy? A na koho se obrací pro radu, chtějí-li modernizovat svou infrastrukturu IT nejvhodněji s ohledem na požadované firemní výsledky?

 

V nové studii zadané společností Dell EMC společnost Forrester Consulting provedla online průzkum mezi 353 podniky v Severní Americe, oblasti EMEA a Asii a Tichomoří, zaměřený na plány implementace systémů AI a dopad těchto plánů na modernizaci infrastruktury IT.


Zpráva ukazuje, že progresivně uvažující organizace nejen považují výpočetní hardware za nejdůležitější součást modernizace IT, ale potřebují také začít implementovat automatizované, škálovatelné a zabezpečené výpočetní zdroje, které jsou základem dnešních digitálních úloh měnících pravidla hry.

 

Ze zprávy navíc vyplývá, že ředitelé, pokud chtějí podpořit výsledky transformace v celé organizaci, se potřebují zodpovědně vypořádat s úlohami AI.

 

Řešení AI jsou velmi slibná, je však nutné omezit rizika

Řešení umělé inteligence se skládají z široké škály technologických stavebních bloků, které pomáhají systémům vnímat, myslet, učit se a jednat způsobem, který zjednodušuje, urychluje a obecně zdokonaluje širší firemní provoz. Umělá inteligence má potenciál od základů změnit způsob podnikání a podniky ji zavádějí nebývalou měrou.


Studie společnosti Forrester zjistila, že ačkoli některé progresivní firmy již experimentují se svými vlastními řešeními AI, většina organizací teprve začíná implementovat transformační úlohy a iniciativy AI jsou stále ještě testovány převážně nekoordinovaným způsobem.


Hojně se vyskytují výzvy a rizika a týmy IT je často musí dohánětněkdy zjistí, že je zcela obešli. Výsledkem je nejen zvýšené riziko zabezpečení dat, ale také vyšší náklady a poškozená interní pověst oddělení IT ve firmě. Nejzávažnějším rizikem jsou však slabé firemní výsledky.


Proč jsou výkonní ředitelé v ideální pozici pro propagaci agendy AI

Zpráva argumentuje, že toto je důvodem, proč výkonní ředitelé musí převzít vedení v oblasti umělé inteligence. Mají nezbytný vliv a znalosti k zavedení důležitých aplikací pro konkrétní iniciativy AI a nakonec také prosadit agendu AI a zajistit tak úspěšné výsledky a omezit rizika.


Podle odborníků společnosti Forrester jsou výkonní ředitelé v optimální pozici k budování celkových možností umělé inteligence společnosti, protože infrastruktury dat, aplikací, serverů, akcelerátorů, topologie fabric a úložiště, které spravují, jsou nezbytné k podpoře firemní hodnoty pomocí umělé inteligence. Bude však nutné transformovat i týmy IT.


Výkonní ředitelé budou muset investovat do nových softwarových aplikací, infrastruktury a vysoce výkonných platforem nezbytných pro spouštění úloh umělé inteligence. Budou také potřebovat modernizovat stávající systémy informačních technologií a lépe podporovat stále rostoucí počet iniciativ AI, které jejich organizace plánuje implementovat.


Začněte se svými zákazníky hovořit o 4socketových serverech

Toto téma pro vás zcela jasně představuje skvělou obchodní příležitost. Organizace všech velikostí, které chtějí zlepšit možnosti svých výpočetních zdrojů a provozovat transformační úlohy, potřebují odborné vedení od důvěryhodného technologického partnera.

Díky přístupu k vysoce výkonným, 4socketovým serverům Dell EMC PowerEdge jste v ideální pozici, kdy můžete radit svým zákazníkům a podporovat je ve všech fázích implementace digitálních, vysoce hodnotných úloh s potenciálem transformovat jejich firmy.


Nejnovější servery Dell EMC PowerEdge s procesory nové generace Intel® Xeon® Scalable jsou základním stavebním kamenem moderního datového centra. A modernizovaná výpočetní infrastruktura je základem pro spouštění transformačních úloh.

Je nejvyšší čas představit zákazníkům se zájmem o umělou inteligenci:


Dell EMC PowerEdge R940xa – optimalizovaný pro spouštění úloh umělé inteligence a strojového učení a navržený konkrétně pro zrychlení databázových aplikací, rychlé škálování kapacity a možností a podporu efektivity datového centra.


Dell EMC PowerEdge R840 – alternativní nabídka s vysokou marží k řešením ProLiant společnosti HPE formátu 2U a 4U 4S poskytuje nebývalou hustotu výkonu a je navržena pro urychlení analýzy v databázi.


> Objevte hlavní poznatky a doporučení v oblasti umělé inteligence zprávy společnosti Forrester: přečíst dokument


> Chcete-li se dozvědět více o umělé inteligenci a hlavních hybatelích pro její implementaci, přečtěte si: